wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Urządzenia pomiarowe dla elektryków
Producenci
Polecają nas
Opinie o Sklepie BARJAS :
 
Opinie o użytkowniku Lukisara - Barjas.pl
 

 

Urządzenia pomiarowe dla elektrykówPrąd elektryczny towarzyszy nam na co dzień praktycznie wszędzie – instalacje w domach, akumulatory samochodowe, baterie w telefonach i tabletach oraz wiele innych przykładów udowadnia, jak istotna w życiu człowieka jest jego rola. Aby uzyskiwać coraz większe parametry przepływu prądu oraz zapobiegać jego przedostawaniu się tam, gdzie nie jest to wskazane, wykorzystuje się odpowiednie mierniki.

Co to jest miernik rezystancji?

Rezystancja to inaczej oporność elektryczna, czyli parametr, który pozwala określić, czy dany materiał jest dobrym izolatorem lub przewodnikiem prądu elektrycznego. Miernik rezystancji będzie więc urządzeniem, które pomaga w określeniu właśnie tego współczynnika nie tylko w materiale, ale także całym układzie np. instalacji domowej. Urządzenia te wykorzystują w swoim działaniu prawo Ohma, a dokładniej zależność pomiędzy napięciem elektrycznym i natężeniem prądu elektrycznego.

Pomiary sieci elektrycznych

miernik rezystancji uziemienia

Do pomiarów prądu płynącego w instalacji elektrycznej wykorzystuje się dwa rodzaje urządzeń pomiarowych. Pierwszym z nich jest miernik rezystancji pętli zwarcia, który jest wykorzystywany do sprawdzania sprawności zabezpieczeń naprądowych bądź różnicoprądowych. Bardzo ważne dla bezpieczeństwa sprzętu elektrycznego jest to, aby ochrona działała w prawidłowy sposób, a obieg został przerwany, gdy pojawią się jakiekolwiek wahania napięcia. Drugim urządzeniem jest miernik rezystancji izolacji. Urządzenie służy do pomiaru ciągłości izolacji – w praktyce dzięki temu jesteśmy w stanie określić, czy otulina przewodów prawidłowo wykonuje swoje zadanie i nie występuje zagrożenie porażenia prądem elektrycznym ludzi lub zwierząt.

Nowoczesne mierniki rezystancji uziemienia

Odpowiednie uziemienie ma bardzo duże znaczenie dla bezpieczeństwa ludzi oraz sprzętu elektrycznego i instalacji. Nagromadzony ładunek podąża przewodem aż do ziemi, gdzie ulega zobojętnieniu w sposób całkowicie bezpieczny. Aby instalacja działała poprawnie, należy kontrolować jej sprawność. Do wykonania tego zadania wykorzystuje się mierniki rezystancji uziemienia, które pomagają określić, czy przewód nie uległ awarii i wciąż będzie pełnił swoją funkcję w odpowiedni sposób.

 

Wykorzystanie urządzeń pomiarowych podczas pracy elektryków pozwala przede wszystkim na bezpieczne wykonanie przez nich pracy i uniknięcie porażenia prądem. Precyzyjne mierniki pozwalają także uzyskać dane, na podstawie których fachowiec jest w stanie określić, czy instalacja jest sprawna, czy wymaga naprawy.


Przejdź do strony głównej
Kontakt
  • F.H.U. BARJAS
    Barbara Jasikowska

    NIP: PL631-139-17-21
  • E-mail:biuro@barjas.pl
  • Telefon604 091 571
  • Godziny działania sklepucodziennie 8,00 - 15,00 informacje: 24h
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu