wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Termometry do zadań specjalnych
Producenci
Polecają nas
Opinie o Sklepie BARJAS :
 
Opinie o użytkowniku Lukisara - Barjas.pl
 

 

Termometry do zadań specjalnychKontrolowanie temperatury otoczenia ma bardzo duże znaczenie w wielu okolicznościach. Wiele procesów przetwórczych czy chemicznych może odbywać się jedynie w określonych warunkach, a każda zmiana może mieć niekorzystne skutki i prowadzić do bardzo dużych strat związanych np. z wyrzuceniem całej partii produktów. Gdzie przydatne jest kontrolowanie temperatury i dlaczego?

Termometry do lodówek – nie tylko w przechowywaniu żywności

termometr do lodówki

Na wielu opakowaniach z żywnością można znaleźć informację o temperaturze, w jakiej powinny być przechowywane. Głównie są to produkty mleczne, soki, ryby, mięso i wiele innych, których termin do spożycia po otwarciu staje się bardzo krótki. Złe ich przechowywanie może prowadzić do tego, że przestaną być zdatne do spożycia, dlatego istotne jest, aby w sklepach czy magazynach zapewnić optymalne warunki składowania. W wielu miejscach stosuje się termometr do lodówki, który pozwala na stałe kontrolowanie temperatury w zamrażarce czy ladzie chłodniczej. Co ciekawe nie tylko żywność wymaga takiej kontroli – jeszcze większe znaczenie ma utrzymanie odpowiednich warunków przechowywania w lodówkach farmaceutycznych, ponieważ środki chemiczne mogą stać się toksyczne, gdy będą składowane w złych warunkach. W aptekach precyzyjny termometr do lodówki powinien obowiązkowo kontrolować temperaturę i informować o wszelkich anomaliach.

Piece i wędzarnie – termometry o dużym zakresie temperatur

termometr do pieca

Nie trzeba daleko szukać, aby znaleźć kolejny przykład przydatności termometrów w codziennym życiu człowieka. Wiele domów zaopatrywanych jest w energię cieplną przy pomocy pieców centralnego ogrzewania. Kontrolowanie temperatury wody przepływającej przez rury i kaloryfery ma ogromne znacznie, ponieważ zagotowanie się cieczy może powodować rozszczelnienie całego układu, a to niesie za sobą bardzo kosztowne naprawy. Termometr do pieca ma za zadanie kontrolowanie tej temperatury i jednocześnie informowanie użytkownika o przekroczeniu wartości maksymalnej. Gdy woda staje się zimna, termometr wysyła sygnał do zaworów, które odcinają przepływ czynnika grzewczego, dzięki czemu pompa nie pobiera zbędnie energii. Podobnie działa termometr do wędzarni, który mierzy temperaturę występującą podczas tego procesu i informuje o przekroczeniu stanów alarmowych.

 

Jednym z nowoczesnych rodzajów urządzeń do pomiaru ciepła są pirometry, czyli termometry bezdotykowe. Można nimi szybko zmierzyć temperaturę jakiejś powierzchni. Zakres mierzalności temperatur często jest w nich bardzo duży (nawet ponad 1500°C), dzięki czemu można wykonywać pomiary ruchomych elementów, niedostępnych dla człowieka powierzchni lub niebezpiecznych materiałów.


Przejdź do strony głównej
Kontakt
  • F.H.U. BARJAS
    Barbara Jasikowska

    NIP: PL631-139-17-21
  • E-mail:biuro@barjas.pl
  • Telefon604 091 571
  • Godziny działania sklepucodziennie 8,00 - 15,00 informacje: 24h
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu