wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Świadectwa wzorcowania
Producenci
Polecają nas
Opinie o Sklepie BARJAS :
 
Opinie o użytkowniku Lukisara - Barjas.pl
 

 

Świadectwa wzorcowania1. ŚWIADECTWO WZORCOWANIA

Produkty dostępne w sklepie barjas.pl można kupić ze świadectwem wzorcowania lub świadectwem sprawdzenia na zgodność wystawionymi przez Niezależne Laboratorium Pomiarowe REMES W Gdańsku. Procedurze wzorcowania poddawane są termometry, termohigrometry, pirometry, luksomierze, rejestratory temperatury i wilgotności a procedurze Sprawdzenia na Zgodność anemometry i decybelomierze.
Mierniki elektryczne: izolacji, uziemienia, pętli zwarcia i wyłączników różnicowoprądowych wzorcuje laboratorium Mikrowolt.
Czas realizacji: 0-7 dni
Czas realizacji zamówienia na przyrządy ze świadectwem może wydłużyć się do maks. 10 dni roboczych ze względu na konieczność przesłania produktu do laboratorium i  przeprowadzenia procedury wzorcowania.

2. CO TO JEST ŚWIADECTWO WZORCOWANIA/SPRAWDZENIA NA ZGODNOŚĆ?

Świadectwo wzorcowania to dokument potwierdzający, że dany przyrząd spełnia określone wymagania metrologiczne.

Podczas wzorcowania porównuje się wyniki pomiarów badanego przyrządu względem wzorca. W laboratorium pomiarowym wytwarzane są sztucznie warunki zbliżone do tych, w których przyrząd będzie używany. Warunki te określa zlecający. Wyniki tych badań, pokazujące odchylenia od wskazań przyrządu wzorcowego, zamieszczone są na świadectwie wzorcowania. Wynik wzorcowania przyrządu uznaje się za prawidłowy, jeżeli błędy pomiaru nie przekraczają wartości podanych w specyfikacji technicznej przez producenta.

Procedura sprawdzenia na zgodność uwzględnia jedynie określenie błędów w ograniczonym zakresie. Sprawdzenie uwierzytelnia zgodność podstawowych parametrów przyrządu względem danych zawartych w instrukcji obsługi lub karcie katalogowej producenta.

3. KIEDY POTRZEBNE JEST ŚWIADECTWO WZORCOWANIA?

Posiadanie świadectwa wzorcowania przyrządu może być wymuszone przez systemy jakości, normy, przepisy prawne, wymogi bezpieczeństwa lub przepisy wewnętrzne. Nawet, gdy takiego wymogu nie mamy, warto pamiętać, że okresowe poddawanie wzorcowaniu przyrządów pomiarowych daje pewność, że uzyskiwane za pomocą przyrządu wskazania są wiarygodne.

Najczęściej świadectwo konieczne jest w takich instytucjach czy zakładach jak: apteki, szpitale, laboratoria, zakłady przemysłu spożywczego, instytuty pomiarowe.

4. WAŻNOŚĆ ŚWIADECTWA WZORCOWANIA

Laboratorium nie ma obowiązku i nie powinno określać terminu ważności świadectwa. Najczęściej przepisy wewnętrzne zleceniodawcy zawierają informację, jak często należy przyrządy poddawać wzorcowaniu. W praktyce przyjęło się, że wystarczające jest odnawianie wzorcowania w okresach rocznych. Wzorcowanie należy także przeprowadzać za każdym razem, jeśli pojawią się wątpliwości co do wiarygodności wskazań przyrządu.

Świadectwa można odnowić za pośrednictwem naszego sklepu. Prosimy o kontakt w celu ustalenia terminu i kosztu wzorcowania.
 
Przejdź do strony głównej
Kontakt
  • F.H.U. BARJAS
    Barbara Jasikowska

    NIP: PL631-139-17-21
  • E-mail:barjaspl@gmail.com
  • Telefon604 091 571
  • Godziny działania sklepucodziennie 8,00 - 15,00 informacje: 24h
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu