wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Bardziej specjalistyczne przyrządy pomiarowe
Producenci
Polecają nas
Opinie o Sklepie BARJAS :
 
Opinie o użytkowniku Lukisara - Barjas.pl
 

 

Bardziej specjalistyczne przyrządy pomiaroweTemperatura nie jest jedynym parametrem, który człowiek chce kontrolować. Istnieje bardzo wiele innych czynników, które mają duży wpływ na nasze zdrowie i kondycje lub stan otoczenia, których wartość staramy się w różny sposób optymalizować. Zanim jednak dokonamy zmian, warto określić, czy konieczne jest ich wprowadzenie i w jakim stopniu należy to zrobić. Podczas wykonywania tego zadania doskonale sprawdzają się precyzyjne urządzenia pomiarowe.

Idealne warunki w miejscu pracy

luksomierz

Według wszelkich przepisów dotyczących pracy w biurze, w miejscu pracy powinny panować odpowiednie warunki otoczenia, za których optymalizację odpowiada pracodawca. Temperatura i wilgotność powietrza czy natężenie światła mają ogromne znacznie nie tylko pod względem komfortu wykonywania zadań, ale także dla zdrowia. Do wykonywania remontu i wyposażania biura warto zatrudnić specjalistów posiadających odpowiednie przyrządy pomiarowe. Termometr i higrometr można bardzo tanio kupić w wielu miejscach, a temperaturę powietrza i wilgotność łatwo jest zmieniać. Istnieją jednak parametry trudniejsze do określenia, takie jak natężenie światła, do których wykorzystuje się fotometry – precyzyjny luksomierz sklep oferuje jednak w znacznie wyższej cenie niż inne urządzenia pomiarowe, dlatego jego zakup do jednorazowego użycia nie jest opłacalny. Dlatego wiele przedsiębiorstw oferujących montaż oświetlenia posiada tego rodzaju przyrząd i na zlecenie wykonuje pomiar natężenia światła.

Endoskopy USB i anemometry

anemometr

W dzisiejszych czasach na wyciągnięcie ręki jest technologia, która jeszcze niedawno nie była w zasięgu zwykłego użytkownika. Mikroskopy USB, a dokładnie precyzyjne endoskopy techniczne stały się gadżetem, który można bardzo tanio kupić w wielu miejscach. Oglądanie rzeczy w powiększeniu będzie nie tylko ciekawą formą poznawania świata przez dzieci – urządzenie ma także wiele praktycznych zastosowań w przydomowym warsztacie. Z jego użyciem łatwo zajrzymy w miejsca niedostępne czy powiększymy napisy znajdujące się na części mechanicznej (np. jej numer seryjny). Drugim urządzeniem, które ma ciekawe zastosowanie, jest anemometr – sklep internetowy oraz stacjonarny oferuje sprzęt o różnej precyzji działania. Jeszcze do niedawna był wykorzystywany jedynie do pomiaru prędkości wiatru na zewnątrz, a dzisiaj można dokładnie określić wydajność wentylacji czy klimatyzacji w pomieszczeniu i to bez znacznych kosztów.

 

Nowoczesne urządzenia pomiarowe są nie tylko bardzo precyzyjne, ale także stosunkowo proste w użyciu. Uzyskane dane wymagają jednak odpowiedniej interpretacji, szczególnie jeśli mowa o anemometrach czy fotometrach, przy których użyciu uzyskujemy bardziej specjalistyczne informacje.


Przejdź do strony głównej
Kontakt
  • F.H.U. BARJAS
    Barbara Jasikowska

    NIP: PL631-139-17-21
  • E-mail:biuro@barjas.pl
  • Telefon604 091 571
  • Godziny działania sklepucodziennie 8,00 - 15,00 informacje: 24h
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu